FAIL (W tym miejscu powinien pokazac sie Flash).

Aktualności

Godziny otwarcia atrakcji turystycznych w okresie ramadanu

Informujemy, iż w okresie ramadanu wszelkie atrakcje turystyczne czynne będą w godzinach 9-15.


Wiecej

Sekcja Konsularna Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu informuje

Sekcja Konsularna Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu informuje,


Wiecej

Dolina Królów: zmiany w związku z grobowcem Tutanhamona.

Sekcja Konsularna Ambasady Arabskiej Republiki Egiptu informuje,


Wiecej

Klasztor Św. Katarzyny – z wizą

Uprzejmie informujemy, iż wprowadzono zmianę dotyczącą Klasztoru Św. Katarzyny. W przypadku jeśli turysta przebywający w Sharm el Sheikh planuje zwiedzenie Klasztoru, rekomenduje mu się obecnie wykupienie wizy ("Sinai only" nie obejmuje tego rejonu).


Wiecej

Opłata wylotowa

Niniejszym informujemy, iż tzw. opłata wylotowa (departure tax) obowiązuje w następujących wysokościach:

do końca kwietnia 2007 – 7 USD
od maja do końca października 2007 - 11 USD
od listopada 2007 – 15 USD


Wiecej

Galeria foto - Wiele twarzy Egiptu na jednej scenie

W czasie targów turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury w Warszawie, a także w Centrum Handlowym Blue City gościliśmy zapowiadany wcześniej egipski zespół taneczny. Największy podziw publiczności wzbudził wspaniały występ derwisza.


Wiecej

Zespół muzyczny prosto z Egiptu w Warszawie!

Wyjątkowe wydarzenie! 23. września w CH Blue City w Warszawie, w godzinach 1500-1700 wystąpi autentyczny egipski zespół muzyczny. Program przewiduje niepowtarzalne atrakcje, takie jak taniec Derwisza, taniec brzucha, tradycyjny taniec beduiński, a także inne – typowe dla różnych regionów kraju nad Nilem, jak nubijski czy aleksandryjski. Zespół składa się z muzyków prezentujących przeróżne aspekty bogatego folkloru egipskiego. Występ wzbogacony będzie możliwością skosztowania prawdziwych przysmaków kuchni egipskiej.


Wiecej

Zapraszamy na nasze stoisko podczas targów TT Warsaw 2006

Podczas XIV Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw Tour & Travel w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, nasze stoisko o numerze C-6 znajdziecie Państwo w Sali Marmurowej, sektor C.


Wiecej

Nowy serial i książka o Egipcie!

W niedzielę, 10. września, TVP 2 wyemituje pierwszy odcinek nowego serialu historyczno-przygodowego telewizji BBC "Egipt", zatytułowany "W poszukiwaniu Tutanhamona". Sześcioodcinkowy serial prezentuje okoliczności największych odkryć w dziedzinie archeologii w Egipcie.


Wiecej

Zmiana przepisów dotyczących powrotu z Egiptu lotem czarterowym

Decyzją Egipskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wprowadzone zostały zmiany dotyczące powrotu turystów lotem czarterowym w przypadku pobytu przekraczającego 30 dni.


Wiecej

Przed podróżą: sprawdźmy ważność paszportu!

Przypominamy, iż aby otrzymać wizę i bez przeszkód dostać się na teren Egiptu, należy posiadać paszport ważny jeszcze przez minimalnie 6 miesięcy.


Wiecej

Sinai Only

W związku z pojawiającymi się pytaniami na temat Sinai Only, informujemy, iż jeżeli pobyt na Synaju będzie trwał nie dłużej niż 14 dni, można uzyskać taką pieczątkę, jednak pod warunkiem, że nie będzie się podróżować żadną drogą prowadzącą do Kairu.


Wiecej

Egipt prezentuje – wakacje 2006: Taba Heights oraz Port Ghalib.

Taba Heights, Synaj oraz Port Ghalib, Marsa Alam - najnowsze propozycje dla osób planujących wyjazd do Egiptu.


Wiecej

Zmiana cen wiz wydawanych w Konsulacie Egipskim w Warszawie.

Ambasada Egiptu - Biuro ds. Turystyki informuje, iż od dnia 29 września 2005 r. zmieniła się wysokość opłat za wizy wydawane w Konsulacie Egipskim w Warszawie.


Wiecej

Wiza nabywana na lotnisku

Ambasada Egiptu – Biuro ds. Turystyki uprzejmie informuje, iż cena egipskiej wizy wjazdowej wykupywanej na lotnisku po przylocie nie uległa zmianie i wynosi USD 15.


Wiecej

Nowe regulacje dotyczące powrotu turystów z Egiptu na pokładzie samolotów czarterowych

Egipski Urząd Lotnictwa Cywilnego wprowadził nowe regulacje modyfikujące obowiązujący dotychczas zakaz powracania z Egiptu samolotem czarterowym po pobycie przekraczającym 30 dni. Obecny przepis wydłuża możliwy okres pobytu do 7 tygodni oraz otwiera możliwość ubiegania się o specjalne pozwolenie na powrót samolotem czarterowym w przypadku pobytów dłuższych.


Wiecej

Rozpoczęła się budowa Grand Museum of Egypt przy arterii Kair - Aleksandria.

Egipski Minister Kultury, Farouk Hosni oświadczył, iż zostały podjęte zdecydowane kroki w kierunku konstrukcji olbrzymiego muzeum w pobliżu autostrady Kair – Aleksandria.


Wiecej

Najpiękniejsza Egipska Mumia

Wprost na Dzień Mumii archeologowie zrobili sobie nie lada prezent: odkryli najpiękniejszą ze wszystkich znalezionych dotąd w Egipcie mumii.


Wiecej

Nasze stoisko na Targach Turystycznych!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Targach Turystycznych w C.H. Targówek w Warszawie przy ulilcy Głębockiej 15 w dniach 13 (godz. 10-21:00) oraz 14 maja (godz. 10-20:00).


Wiecej

Marhaban! Witamy!

Serdecznie witamy w serwisie odkrywającym dla Państwa atrakcje turystyczne Egiptu!


Wiecej

Nowe połączenie kolejowe Luksor - Hurghada

Już niedługo turyści będą mogli udać się z Hurghady do Luksoru pociągiem. Nowa linia kolejowa będzie miała długość 45 km.


Wiecej

Farouk Hosni: świątynia Fairuz przyjmie pierwszych odwiedzających pod koniec bieżącego roku

Egipski Minister Kultury Farouk Hosni dokona uroczystego otwarcia Świątyni Fairuz na Synaju, która będzie gotowa na przyjęcie pierwszych odwiedzających pod koniec bieżącego roku, po zakończeniu prac renowacyjnych, na które przeznaczono 10 milionów funtów egipskich.


Wiecej

Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu
al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa
tel. (22) 322 70 02 faks (22) 322 76 55
agencja interaktywna epox | interactive media house