Uzdrowiska w Egipcie
Miejsca

Egipt – uzdrowiska

Starożytni Egipcjanie wierzyli w zmartwychwstanie i życie wieczne. Zabezpieczali swe ciała przed zniszczeniem na długo po śmierci dzięki balsamowaniu i procesowi mumifikacji. Zmumifikowane ciała grzebano z dala od wody i miejsc zamieszkanych, na pustyni lub wewnątrz piramid. Proces mumifikacji był oparty na ścisłych metodach naukowych i wykonywany przez doświadczonych lekarzy, którzy czynili użytek ze wszystkich ważnych związków chemicznych i minerałów danych im przez naturę.

Imhotep to pionier światowej medycyny, słynny lekarz i architekt żyjący w starożytnym Egipcie 3 tysiące lat przed Chrystusem. Jego imię oznacza: ten, który przyszedł w pokoju. Zaprojektował on najstarszą piramidę egipską – piramidę schodkową w Sakkarze. Ludzkość była w powijakach, gdy Egipt obdarzył ją geniuszem Imhotepa, który jest uważany za twórcę sztuki medycznej. Imhotep – pierwotnie przedstawiany jako lekarz, później był uważany za boga odnowy.

Są miejsca w Egipcie o klimacie szczególnie łagodnym i zbawiennym dla zdrowia. Jest tam wiele piaszczystych wydm i pełnej minerałów wody leczniczej, która pomaga leczyć choroby takie jak choroby skóry czy reumatyzm. Rząd egipski zajął się ze szczególną uwagą tymi regionami, doceniając ich walory krajobrazowe i lecznicze. Są to w szczególności Helwan, Fajum, południowy Synaj, Safaga. Egipt osiągnął wartościową pozycję na turystycznej mapie uzdrowiskowej i dokłada starań, by stały się najlepszymi miejscami terapii naturalnej na świecie.

Turyści którzy przybędą do Egiptu mogą cieszyć się znakomitym klimatem i czerpać korzyści dla zdrowia ze skarbów natury pod okiem doświadczonych lekarzy specjalistów.

Egipt ma setki źródeł wody mineralnej o różnej głębokości, rozległości i temperaturze (pomiędzy 30 a 73 stopni Celsjusza). Badania dowiodły, że woda ze studni i źródeł zawiera minerały niezbędne w leczeniu niektórych chorób zaliczanych do nieuleczalnych (soda, wapń, żelazo, magnez). Ze studni z wodą pitną czerpie się również wodę która następnie jest butelkowana.

Piasek egipski jest równie bogaty w minerały jak woda. Zawiera on pewne bezpieczne ilości materiałów radioaktywnych przydatnych w leczeniu. Terapia polegająca na wygrzewaniu w gorącym piasku partii ciała dotkniętych chorobą przynosi zadziwiające efekty np. w leczeniu reumatyzmu.