Wakacje w Egipcie. Poznaj Egipt.
Artykuły

Poznaj Egipt

Zaledwie 4 godziny lotu z Polski i znajdujemy się w niezwykłym kraju, położonym na skrzyżowaniu trzech kontynentów, którego historia ma ponad 5 tysięcy lat.

Świadectwa przeszłości znajdziemy wszędzie – na pustyni, na wybrzeżu Morza Czerwonego czy też Śródziemnego, a przede wszystkim w dolinie Nilu, rzeki, której wylewy od zawsze wyznaczały rytm życia Egipcjan.

Egipcjanie od tysiącleci poddani byli wszelakim obcym wpływom, które przenikały pustynne i morskie granice, począwszy od cywilizacji starożytnych Greków i Rzymian, poprzez kulturę i wiarę Chrześcijan, Nubijczyków i Beduinów, aż w końcu Arabów. Wszyscy oni pozostawili po sobie ślady widoczne w wielu miejscowościach – amfiteatry, posągi, kościoły, klasztory, meczety, cytadele.

Egipt możemy poznawać na wiele sposobów – odpoczywając w jednej z nadmorskich miejscowości, wybierając się w rejs po Nilu, zwiedzając starożytne budowle i podziwiając skarby faraonów w muzeum, czy też jadąc jeepem przez pustynne bezdroża. Jest wiele możliwości, by dwa tygodnie spędzone w tym kraju wspominać ciepło przez całe życie.

Znajdą tu coś dla siebie zarówno amatorzy aktywnego odpoczynku, przed którymi otwiera się kolorowy świat podwodny Morza Czerwonego, jak i wielbiciele luksusów, którzy w ekskluzywnych hotelach i na złotych plażach mogą oddawać się 'słodkiemu lenistwu', grać w golfa lub korzystać z zabiegów upiększających. Nie rozczarują się też z pewnością turyści nastawieni na zwiedzanie – w jakim bowiem innym państwie można znaleźć podobne bogactwo śladów historii i zabytki wielu kultur? Z kolei wiele osób wybierze się do Egiptu w poszukiwaniu korzeni chrześcijaństwa – to dla nich Klasztor Św. Katarzyny, góra Mojżesza czy ślady obecności Świętej Rodziny będą miały znaczenie szczególne. Do tego codzienny kontakt z egzotyczną kulturą, wspaniałą kuchnią…