FAIL (W tym miejscu powinien pokazac sie Flash).Port Ghalib – nowy międzynarodowy kurort o wyjątkowych cechach: rozbudowane centrum rozrywki, baza noclegowa na najwyższym poziomie, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, słowem: różnorodność i światowa klasa zaprojektowane w nawiązaniu do egipskiej 7-tysięcznej historii.

Port Ghalib

To kompleksowe przedsięwzięcie jest w całości zaprojektowane oraz realizowane pod nadzorem prywatnego podmiotu, Mohamed Abdulmohsin Al Kharafi Group. Jest to międzynarodowy konglomerat z siedzibą w Kuwejcie, z ponad 100 letnim doświadczeniem w dziedzinie inżynierii, prac budowlanych, turystyki, hotelarstwa, rozrywki, bankowości oraz inwestycji, a także nieruchomości, rozwoju infrastruktury, lotnictwa oraz przemysłu żywieniowego.

Wartość inwestycji w Port Ghalib szacowana jest na kwotę 1,2 miliarda dolarów.

Jakie są założenia Port Ghalib?

Port Ghalib ma być zintegrowanym kompleksem wypoczynkowym na najwyższym poziomie, obejmującym różnorodność form oferowanej rozrywki, a jednocześnie spokój i harmonię z naturą. Ma on przyciągać turystów pragnących spędzić wakacje z rodziną, entuzjastów aktywnego wypoczynku, sportów wodnych, golfa czy tenisa, ale także być doskonałym miejscem na turystykę biznesową. Port Ghalib swoimi bajecznymi rafami koralowymi, zatopionymi w pustyni oazami, górami bogatymi w faunę i florę, a także bliskością starożytnych zabytków bez wątpienia zdoła zachwycić wszystkich.

Port Ghalib

Port Ghalib obejmie 9 miejscowości, na obszarze których znajdą się, między innymi:

 • 23 hotele
 • międzynarodowy port morski
 • centrum konferencyjne
 • klub jachtowy
 • pole golfowe
 • luksusowe rezydencje
 • centra handlowo-usługowo-rozrywkowe
 • etc...

Sercem Port Ghalib będzie przystań dla jachtów z całego świata oraz nadmorska promenada, wzdłuż której ciągnęły się będą liczne restauracje i kafejki, sklepy i butiki, kluby nocne i dyskoteki.

Na obszarze kurortu powstanie także „wyspa rozrywki” z kinem multipleks, amfiteatrem, kręgielnią, dyskoteką, restauracjami i kawiarniami, klubami jazzowymi, itd.

Miłośnicy sportów będą mogli uprawiać nurkowanie, pływanie, żeglowanie, windsurfing, narty wodne, grać w golfa, tenisa, squasha, a także jeździć na koniach lub rowerze.

Główny wykonawca projektu, M.A. Kharafi Group jest właścicielem terenu o powierzchni 26 milionów m², rozciągającego się wzdłuż 18 km dziewiczego wybrzeża. Port Ghalib jest pierwszym zintegrowanym projektem realizowanym przez M.A. Kharafi Group i ma w sumie objąć 8 milionów m².

Gdzie leży Port Ghalib?

Port Ghalib usytuowany jest w pobliżu Marsa Alam, wzdłuż południowego wybrzeża Morza Czerwonego, 67 km od miasta Quseir City. Jest to obszar nienaruszonej, pięknej przyrody oraz jednej z najbogatszych w świecie krain podwodnych.

Port Ghalib

Do Port Ghalib można dotrzeć:

 • samolotem, przez międzynarodowy port lotniczy w Marsa Alam, położony w odległości zaledwie 5 min. drogi samochodem
 • drogą morską, przez międzynarodowy port w Port Ghalib
 • drogą lądową, z Luksoru i Edfu (ok. 3 godz.), Quseir, Hurghada (2 godz.), bądź Kair (6 godz)

Marsa Alam to jedno z niewielu miejsc na świecie, które łączy w sobie możliwość odkrywania historii I kultury z przygodą, słońcem, plażą, tęczowym światem podwodnym, a także pulsującym życiem nocnym oraz różnorodnością dziennych rozrywek. Ponadto, Port Ghalib otoczony jest górami oraz pustynią z oazami, których fauna i flora oczekuje na miłośników trekkingu, a gościnni Beduini zapraszają do swoich obozów.

Dodatkowo, Marsa Alam cieszy się znakomitym klimatem przez cały rok – temperatury nie są tam ani za wysokie, ani za niskie. Dziewicze tereny z zachwycającą przyrodą położone w samym sercu świata antycznego to doskonałe miejsce na stworzenie całkiem nowego świata dla turystów z każdego zakątka globu.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.portghalib.com
Informacje w formacie pdf
portghalib.pdf


Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu
al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa
tel. (22) 322 70 02 faks (22) 322 76 55
agencja interaktywna epox | interactive media house