Pola golfowe w Egipcie
Aktywny wypoczynek

Golf

Pola golfowe w Egipcie

Egipt – państwo o historii liczącej ponad 7000 lat, którego ciepły klimat i monumentalne zabytki od lat przyciągają rzesze turystów jest także rajem dla miłośników golfa. Jest tu 8 nowych, światowej klasy pól golfowych nad brzegiem morza, na pustyni i w oazach oraz 3 historyczne pola golfowe zaprojektowane jeszcze w XIX wieku dla prawdziwych angielskich gentlemanów przez pionierów tej szlachetnej gry. Pogoda w Egipcie sprzyja zawodnikom. Tu nie ma złego dnia na grę.

Pole Golfowe Cascades, Soma Bay

Leży na samym brzegiem morza. Nieskazitelnie równy dywan trawy łączący się ze spokojną taflą morza daje poczucie niczym nieograniczonej wolności. System dołków zaprojektowany przez Gary’ego Playera mógł być inspirowany Pebble Beach. Dwie luksusowe rezydencje mieszczące pokoje hotelowe i klub golfowy wzniesiono w stylu faraonów. To Sheraton Soma Bay i Robinson Club. Krystalicznie czysta woda, niemal nieustannie świecące słońce i mieniąca się soczystą zielenią trawa – to najkrótsza charakterystyka tego miejsca.
www.thecascadessomabay.com

Steigenberger Golf Resourt, El Gouna

To luksusowe hotele i ekskluzywne pole golfowe wzniesione na lagunie. Wtopiony w nadmorski krajobraz zespół rekreacyjno sportowy został zaprojektowany przez Michaela Gravesa. Najwyższej klasy pole golfowe wybudowano na malowniczych wysepkach i wyspach wśród urozmaicających grę zatoczek. Obok klubu golfowego jest hotel i SPA.
www.el-gouna.steigenberger.de

Movenpick Jolie VilleGolf Resort, Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh nazywany światową stolicą nurkowania znajduje się na równinie Półwyspu Synaj na wybrzeżu Morza Czerwonego. Wśród licznych zespołów hotelowych to właśnie Movenpick Jolie VilleGolf Resort ma znakomicie przygotowane pole golfowe. Podczas porannej gry będziesz miał szansę obserwować rysującą się na horyzoncie Górę Synaj, na której Mojżesz otrzymał 10 przykazań.
www.movenpick-sharm.com

Aleksandria

Historyczne miasto, niegdyś stolica Egiptu, na zawsze symbol wiedzy starożytnego świata. Trzeba przyjechać tu choć raz by odetchnąć morską bryzą, którą tak lubiła Kleopatra. Trzeba też choć raz zagrać w golfa w tradycyjnym XIX-wiecznym klubie golfowym w zielonej oazie spokoju w centrum historycznej Aleksandrii w Alexandria Sporting Club.
www.igolftoday.com

Luxor

Monumentalne świątynie i tajemnicze grobowce królewskie to obraz starożytnego miasta. Dziś obok świątyni Amona Ra wyrosły luksusowe hotele. Smak luksusu w Luksorze najlepiej odczuwa się zimą. Jest tu wówczas bardzo ciepło i sucho. Gra na 18-dołkowym polu golfowym to przyjemność, ale i nie lada wyzwanie. Są tu ukryte stawy i zdradliwe piaski pustyni. Idealna pogoda do gry jest zimą przez cały dzień, a latem wczesnym rankiem. Słoneczne dni – gwarantowane.

Royal Valley Golf Club

Wyobraź sobie, że jest styczniowy poranek. Na zewnątrz 25ºC, jasne słońce rozświetla rześki dzień. Na horyzoncie ostro rysują się góry kryjące grobowce faraonów. Po miękkiej, iskrzącej się świeża zielenią trawie zmierzasz do pierwszego dołka…
www.royalvalley.com

Kair

Nowoczesna, ogromna stolica Egiptu. Ulice tego miasta nie przestają tętnić życiem. Centrum intelektualne i biznesowe świata arabskiego to dobre miejsce na robienie interesów i partyjkę golfa. Nowoczesne pola golfowe w okolicach stolicy są uzupełnieniem dla tych z tradycjami z XIX wieku. Możesz tu wykonać swe najlepsze uderzenie w cieniu piramid lub na wyspie na Nilu. Możesz zagrać pośród piasków Sahary lub w oazie. Wybór należy do Ciebie!

Mena House Oberoi.

Przymierzasz się do uderzenia stojąc w łagodnym cieniu akacji. Tuż na Twoimi plecami wznosi się masyw potężnej piramidy Cheopsa…
www.oberoihotels.com

Gezirah Sporting Club

Królestwo zieleni w samym centrum miasta. Pole golfowe wybudowano na wyspie na Nilu. Można tu uciec od zgiełku wielkiego miasta.
+ 20 27 36 04 34

Pyramids Golf & Country Club

Wśród wypielęgnowanego dywanu z trawy ukryte są strumienie, jeziorka i piaski pustyni. Wśród 36 dołków jest największe wyzwanie dla miłośników golfa – 18-dołkowe pole dla najbardziej wytrawnych graczy. To najtrudniejsze pole w Egipcie znajduje się w gościnnej oazie niedaleko Kairu.
Amers@faraongega.net

Dreamland Golf & Tennis Resort

Niedaleko stąd znajduje się park rozrywki, od którego klub wziął swoją nazwę. Mistrzowskie pole o 18 dołkach jest pełne zasadzek i wymaga odważnych uderzeń.
www.dreamlandgolf.com

Katameya Heights Golf & Tennis Resort

Tu walka rozgrywa się wśród palm I dywanów kwiatowych. Wśród soczystej zieleni jedynie piaskowe kolory ścian klubu golfowego przypominają, że jesteśmy na pustyni…
www.katameya.com

Mirage City Golf Club

To jedno z najpiękniejszych pól, przywodzi na myśl rajski ogród. Kwiaty, strumyczki, okryte rzęsa stawy i wodospady urozmaicają teren. W którąkolwiek spojrzysz stronę widzisz bogactwo natury – spokojną zieleń i feerię barw kwitnących kwiatów.
+20 24 08 50 41

Golf City

Ta nazwa mówi sama za siebie. Pole z wypracowana zielenią i ciekawie wyprofilowana powierzchnią znajduje się jedynie 10 minut od międzynarodowego lotniska w Kairze.
masso@hotmail.com