Aktualności

Egipt prezentuje – wakacje 2006: Taba Heights oraz Port Ghalib.

Taba Heights, Synaj oraz Port Ghalib, Marsa Alam – najnowsze propozycje dla osób planujących wyjazd do Egiptu.

Dwa nowe kurorty, Taba Heights oraz Port Ghalib w Marsa Alam, nad brzegiem Morza Czerwonego zostały otwarte dla turystów. Oba miejsca słyną między innymi z krystalicznie przejrzystej wody, raf koralowych i urzekających gór w kolorze cynamonu. Dodatkowym atutem jest bliska odległość od najznamienitszych zabytków kultury. Te dwa całkowicie nowe kurorty mają wiele do zaoferowania nie tylko rodzinom wybierającym się na urlop czy łowcom przygód, ale również osobom podróżującym służbowo.

„Turystyka jest najszybciej rozwijającym się sektorem egipskiej gospodarki. Dodatkowo rozwój turystyki wspierany jest przez rząd. Otwarcie Taba Heights oraz Port Ghalib w Marsa Alam pomoże osiągnąć nasz strategiczny cel, jakim jest podwojenie do 2014 r. liczby turystów odwiedzających Egipt” – mówi Mahmoud M.A. Khalil, reprezentujący Egipski Urząd ds. Turystyki.

Taba Heights, Synaj

Nowy kurort, usytuowany jest nad brzegiem Zatoki Aqaba w egipskiej części Półwyspu Synaj, 19 km od granicy Taba-Eilat oraz 35 km od międzynarodowego portu lotniczego w Taba. Taba Heights jest siostrzanym kurortem El Gouna, doskonale znanego turystom wypoczywającym nad Morzem Czerwonym.

Chociaż główną atrakcją kurortu są plaże, przejrzysta woda oraz słońce przez cały rok, lokalizacja sprawia, że jest to też doskonały punkt wypadowy do sąsiednich państw.

4 luksusowe hotele (piąty zostanie otwarty w najbliższym czasie) zapewniają wyśmienite warunki do odpoczynku. Większość hoteli oferuje health&spa; oraz kluby dla dzieci. Dodatkowo pod koniec roku otwarte zostanie osiemnasto-dołkowe pole golfowe. Ponad trzydzieści restauracji gwarantuje szeroki wybór dań międzynarodowej kuchni.

Red Sea Waterworld w Taba Heights, to pięciogwiazdkowe centrum sportów wodnych. Jedyne centrum tego typu na świecie, w ofercie: nurkowanie, narty wodne, żeglowanie, łowienie na głębokim morzu, oraz snorkeling, wakeboarding, windsurfing, parasailing i canoeing.

W Taba Heights jest również szybko rozrastająca się przystań – międzynarodowy port, który zapewnia jeszcze szerszy dostęp do regionu od strony morza.

Port Ghalib, Marsa Alam

Port Ghalib – międzynarodowy kurort, położony w Marsa Alam to połączenie kultury, historii oraz natury. Słynie z przepięknych raf koralowych, oaz zagubionych na pustyni, gór i starożytnych zabytków w dolinie Nilu.

Port Ghalib obejmuje dziewięć miejscowości, na terenie których znajdują się między innymi 23 hotele, międzynarodowy port morski, centrum konferencyjne, klub jachtowy, luksusowe rezydencje, pole golfowe i centra handlowo–usługowo-rozrywkowe.

W 2005 r. w Port Ghalib otwarto pierwszy hotel, liczący 200 pokoi, Millennium Resort, zarządzany przez brytyjska firmę Millennium Hotels and Resorts.

Przystań Port Ghalib International Marina jest pierwszym prywatnym portem z dostępem do Egiptu od strony morza, usytuowanym w samym sercu Port Ghalib. Marina została otwarta w 2002 roku, w chwili obecnej jest w niej miejsce dla 500 jachtów, do 2007 roku przystań ma pomieścić 1000 jachtów.