piramidy
Aktualności

Egipt planuje osiągnąć przychody z turystyki na poziomie od 6 do 9 mld USD w 2021

Egipt liczy na turystów z Europy Wschodniej oraz Zatoki Perskiej i liczą, że branża turystyczna niebawem odżyje. Niedawno pisaliśmy, że Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków.

W Egipcie liczba turystów wzrosła do około 500 tys. miesięcznie, dlatego najpopularniejszy kraj w Afryce Północnej liczy na 6 milionów podróżujących do końca roku. Głównie zainteresowaniem cieszą się luksusowe i tanie hotele z opcją all inclusive.

Takie słowa przekazał minister turystyki i starożytności, Khaled El-Enany. Obecnie aż ponad 60 proc. turystów jest z Europy Wschodniej lub byłego Związku Radzieckiego, a około 20 proc. z krajów Zatoki Perskiej. Egipt zapewnia, że pracownicy z tego sektora są lub niebawem będą zaszczepieni, co ma podnieść poziom bezpieczeństwa turystów.

Egipt to kierunek idealny na wakacje dla osób, które pragną odkryć świat starożytności, ale również świat podwodny. Bajecznie kolorowe rafy koralowe robią wrażenie – kurorty w Egipcie to dobre miejscy, by zacząć swoją przygodę. W królestwie faraonów zobaczymy też imponujące piramidy i inne zabytki.

Wyprawy organizowane na jeepach, quadach lub wielbłądach to świetny sposób do podziwiania pustynnych krajobrazów. Ośrodki turystyczne oferują szeroki wybór wycieczek fakultatywnych. Jeśli jednak marzy nam się wakacyjny relaks na złotej plaży i kąpiele w ciepłym morzu, Egipt również będzie strzałem w dziesiątkę. Miłośnicy aktywnego stylu życia też będą zadowoleni – adrenaliny z kolei może dostarczyć pustynne safari jeepami lub na wielbłądach.