Egipt
O Egipcie

Egipt Last Minute – najpopularniejszy wybór Polaków

Podczas pandemii koronawirusa nie mogliśmy podróżować przez kilka miesięcy, dlatego teraz wycieczki sprzedają się bardzo dobrze. Sprawdziliśmy, jaki kierunek jest najpopularniejszą opcją wśród polskich turystów – Egipt Last Minute.

Najpopularniejsza opcja na wakacje

Za najlepszą z wakacyjnych opcji Polacy uznali Egipt – zresztą kierunek ten cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Egipt Last Minute to oferty atrakcyjne również cenowo – wielu turystów wybiera się tu na urlop w opcji All Inclusive.

Wspaniałe widoki, ciepłe morze, doskonała pogoda, egzotyczne drinki, luksusowe hotele z wieloma basenami w popularnym kurorcie położonym tuż nad brzegiem morza i pełen relaks – tak zwykle wyglądają wakacje w Egipcie.

W dodatku można skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych – między innymi wybrać się na wyprawę po pustyni na wielbłądach lub jeepem, wspiąć się na Górę Mojżesza, pojechać do Kairu, ujrzeć na własne oczy piramidy czy wyruszyć na eksplorowanie świata podwodnego.

Modne kurorty w Egipcie – gwarancja słońca przez cały rok

Sharm El Sheikh. Dla miłośników nurkowania wśród raf koralowych i eksplorowania podwodnego życia, Sharm El Sheikh będzie świetną bazą. Morze zamieszkuje tu ponad 1000 gatunków ryb, można zobaczyć także rozgwiazdy czy żółwie morskie. Ta miejscowość słynie jako raj dla nurków! Miłośnicy zwiedzania też powinni się tu wybrać, bo możliwości wycieczek jest wiele – warto wybrać się m.in. na wyprawę do Jerozolimy, udać się na Górę Mojżesza, pojechać na zwiedzanie Petry w Jordanii.

Sharm El Sheikh nazywany jest perłą turystyczną półwyspu Synaj. Warto też wybrać się na różne wycieczki – na przykład do Parku Narodowego Nabq, w którym można podziwiać różne gatunki ptaków. Dla wielu turystów rajem jest tętniące życiem Naama Bay, pełne nocnych rozrywek.

Marsa Alam. Idealne miejsca na relaks nad Morzem Czerwonym – można wypoczywać nad morzem, wybrać się na safari jeepem, a także nurkować i podziwiać bajecznie kolorowe rafy koralowe, żółwie morskie i „dom delfinów”. Marsa Alam będzie też dobrą bazą wypadową, chociaż głównie słynie jako miejsce idealne do relaksu i odzyskania spokoju. Słynie jako jeden z najpiękniejszych regionów w Egipcie. Plusem Marsa Alam jest też baza hotelowa z bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym.

Hurghada. Luksusowe hotele nad morzem? Wybierz się na urlop do Hurghady. W Maakadi Bay są najpiękniejsze rafy koralowe w Egipcie. Miejsce słynie z rewelacyjnych warunków do nurkowania i kitesurfingu! Czeka tu wiele atrakcji – od dyskotek, przez puby, po restauracje, największy aquapark w Hurghadzie – Jungle Aqua Park. To również świetny punkt wypadowy do zwiedzania starożytnych zabytków, z których Egipt słynie. Trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno była to mała wioska rybacka – dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Taba. Leży na Półwyspie Synaj, na riwierze Morza Czerwonego. Jest jednym z lubianych kurortów Egiptu i wyróżnia się pustynnym i surowym krajobrazem. Czekają tu piękne plaże i wygodne hotele. Kuszące widoki na morze na tle gór Synaj robią wrażenie! To również dobry wybór dla nurków – można oglądać rafy koralowe, delfiny czy żółwie. Rafy koralowe przyciągają wielbicieli nurkowania i snorkelingu. Taba będzie też dobrym punktem wypadowym – można oglądać zabytki Izraela i Jordanii, a także Kolorowy Kanion, trzeci co do wielkości taki obiekt na świecie.

fot. Free-Photos / Pixabay