FAIL (W tym miejscu powinien pokazac sie Flash).

EGIPT: ZIMA, TO NAJLEPSZY SEZON

Do Egiptu w zimie? – dziwią się ludzie, na ogół niewiele wiedzący o tym kraju. Tymczasem jeszcze niedawno, przed epoką masowej turystyki która stała się możliwa dzięki tańszym niż rejsowe przelotom czarterowym, główny sezon trwał tam tylko od listopada do lutego. O podróżowaniu nad Nil w lecie nikt na ogół nie myślał, gdyż panujące tam wówczas upały są trudne do zniesienia nawet dla tubylców.

Autor

Cezary Rudziński

Źródło

Wiadomości Turystyczne nr 148 (22)

Data publikacji:

16-30.11.2007

Zmieniły się jednak warunki pobytu i podróży. W lepszych, nie mówiąc już o luksusowych hotelach regułą stała się klimatyzacja, podobnie jak w autokarach i wagonach kolejowych wyższej kategorii. Nad Morzem Czerwonym powstały liczne, ciągnące się dziesiątkami kilometrów miejscowości wypoczynkowe zapewniające gościom dobre warunki pobytu oraz relaksu nawet podczas największych upałów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w Europie, z której przybywa do Egiptu najwięcej turystów, główne wakacje szkolne są w lecie. To przede wszystkim powoduje, że na ten okres przesunął się masowy ruch turystyczny.

Zima nie przestała jednak być w dawnym kraju faraonów naprawdę najlepszym sezonem turystycznym. Zarówno na wypoczynek nad ciepłym morzem, korzystania tam ze wspaniałych możliwości nurkowania na rafach koralowych i poznawania podwodnego świata, jak i zwiedzania sławnych zabytków. A pod względem ich obfitości i rangi niewiele krajów świata może się z Egiptem równać. W przypadku zaś najcenniejszych – epoki faraonów – państwo to jest w ogóle poza konkurencją. I każdy kulturalny człowiek, którego tylko na to stać, powinien zobaczyć je przynajmniej raz w życiu. A jest co oglądać.

Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu
al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa
tel. (22) 322 70 02 faks (22) 322 76 55
agencja interaktywna epox | interactive media house