FAIL (W tym miejscu powinien pokazac sie Flash).

Ciekawe miejsca

Morze Czerwone

Świat, którego nie zobaczysz na ziemi

Egipt kojarzy się wszystkim z nieskończonymi piaskami pustyni, z kryjącymi skarby piramidami i monumentalnym Sfinksem. Jednak kilka godzin jazdy samochodem z Kairu czy też z Doliny Królów i znajdujemy się nad najcieplejszym na naszej planecie morzem. Jego temperatura nigdy nie schodzi poniżej 19 °C, co pozwala na uprawianie sportów wodnych i zażywanie kąpieli przez cały rok.


Wiecej

Półwysep Synaj

Gdzie wysokie skały pustyni spotykają się z rafami koralowymi

Wiele osób uważa, że temu, kto wejdzie o świcie na sam szczyt góry Synaj (2285 m n. p. m.), zostaną odkupione wszystkie grzechy. Tego tak naprawdę nie wiadomo. Jedno jednak jest pewne, śmiałków wspinających się przez całą noc w egipskich ciemnościach czeka niezapomniane przeżycie – gdy z mroków, w środku pustyni, wyławiają się pierwsze złoto-żółte, ostre promienie słońca. Ta chwila zapada wszystkim w pamięci i nikt już nie pamięta o trudach nocnej wspinaczki.


Wiecej

Kair

Matka świata

Kipiąca życiem metropolia, harmonijnie łącząca ślady najstarszej cywilizacji ze zdobyczami nowoczesnej kultury. Największe miasto świata islamu, którego charakter ukształtowały przeplatające się wpływy kultur arabskiej, afrykańskiej i europejskiej. Bez wątpienia - jedna z najbardziej imponujących stolic świata.


Wiecej

Luksor

Miasto tysiąca bram i najbardziej czczone z miejsc

Luksor (po arabsku – „miasto pałaców”) to miasto zupełnie niezwykłe. To największe muzeum świata na wolnym powietrzu, pełne zapierających dech w piersiach zabytków starożytnej cywilizacji. Tu znajdowała się w starożytności jedna ze stolic Państwa Faraonów – Teby, które w szczytowym momencie rozwoju liczyły milion mieszkańców. To właśnie tu wznoszono najważniejsze świątynie, to tu chowani byli władcy Egiptu wraz ze swoimi skarbami. Podobnie jak Aleksandria, przez wieki dawna stolica Egiptu była zapomniana i opuszczona. Kolumnady świątyni luksorskiej przemieniono na spichlerze, a na jej terenie wieszano nieuczciwych handlarzy.


Wiecej

Aleksandria

Perła Morza Śródziemnego

To tu miał swój początek jeden z najbardziej burzliwych romansów w historii świata – to tu Kleopatra uwiodła Marka Antoniusza. Aleksandria leży na północy Egiptu, na mierzei między Morzem Śródziemnym a przybrzeżnym jeziorem Marjut, na zachodnim skraju delty Nilu. Założone przez legendarnego władcę Aleksandra Wielkiego dziś miasto liczy ok. 3 mln mieszkańców.Wiecej

Oazy

Życie wśród gorących piasków

Zielone palmy, słone jeziora i atrakcje przygotowane przez Beduinów to wszystko znajdziemy na… pustyni. Safari to jedna z wyjątkowych atrakcji Egiptu. Nie ma nic bardziej przyjemnego, niż dotrzeć - po wielogodzinnej, emocjonującej podróży samochodem - do miejsca, gdzie możemy skryć się przed suchym wiatrem i ostrymi promieniami słonecznymi w cieniu rozłożystych palm. Na pustyni nic się nie zmieniło przez wieki – te same uczucia w momencie dotarcia do oazy towarzyszyły również Beduinom przemierzającym na wielbłądach w kupieckich karawanach pustynię.


Wiecej

Video

Karnak


Wiecej

Wyprawa statkiem po Nilu


Wiecej

Galerie

Luksor - Wschodni Brzeg


Islam


Miasto


Tapety


Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu
al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa
tel. (22) 322 70 02 faks (22) 322 76 55
agencja interaktywna epox | interactive media house