FAIL (W tym miejscu powinien pokazac sie Flash).

Poznaj Egipt

Egipt

Wszystko na miejscu

Zaledwie 4 godziny lotu z Polski i znajdujemy się w niezwykłym kraju, położonym na skrzyżowaniu trzech kontynentów, którego historia ma ponad 5 tysięcy lat.

Świadectwa przeszłości znajdziemy wszędzie - na pustyni, na wybrzeżu Morza Czerwonego czy też Śródziemnego, a przede wszystkim w dolinie Nilu, rzeki, której wylewy od zawsze wyznaczały rytm życia Egipcjan.

Egipcjanie od tysiącleci poddani byli wszelakim obcym wpływom, które przenikały pustynne i morskie granice, począwszy od cywilizacji starożytnych Greków i Rzymian, poprzez kulturę i wiarę Chrześcijan, Nubijczyków i Beduinów, aż w końcu Arabów. Wszyscy oni pozostawili po sobie ślady widoczne w wielu miejscowościach - amfiteatry, posągi, kościoły, klasztory, meczety, cytadele.

Egipt możemy poznawać na wiele sposobów - odpoczywając w jednej z nadmorskich miejscowości, wybierając się w rejs po Nilu, zwiedzając starożytne budowle i podziwiając skarby faraonów w muzeum, czy też jadąc jeepem przez pustynne bezdroża. Jest wiele możliwości, by dwa tygodnie spędzone w tym kraju wspominać ciepło przez całe życie.

Znajdą tu coś dla siebie zarówno amatorzy aktywnego odpoczynku, przed którymi otwiera się kolorowy świat podwodny Morza Czerwonego, jak i wielbiciele luksusów, którzy w ekskluzywnych hotelach i na złotych plażach mogą oddawać się 'słodkiemu lenistwu', grać w golfa lub korzystać z zabiegów upiększających. Nie rozczarują się też z pewnością turyści nastawieni na zwiedzanie - w jakim bowiem innym państwie można znaleźć podobne bogactwo śladów historii i zabytki wielu kultur? Z kolei wiele osób wybierze się do Egiptu w poszukiwaniu korzeni chrześcijaństwa - to dla nich Klasztor Św. Katarzyny, góra Mojżesza czy ślady obecności Świętej Rodziny będą miały znaczenie szczególne. Do tego codzienny kontakt z egzotyczną kulturą, wspaniałą kuchnią...

Egipt. Wszystko na miejscu...


Video

Karnak


Wiecej

Wyprawa statkiem po Nilu


Wiecej

Galerie

Plaże


Dolina Królów


Egipt


Tapety


Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu
al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa
tel. (22) 322 70 02 faks (22) 322 76 55
agencja interaktywna epox | interactive media house